Welcome
koszulka uv, okulary przeciwsłoneczne

Ubrania UV – jeden ze skutecznych sposobów ochrony przez słońcem!

Ochrona przed słońcem w ostatnich czasach stała się gorącym tematem. Wiemy wszyscy, że zmiany klimatyczne dotyczą również powiększana się dziury ozonowej, więc skuteczność jej ochrony spada. Z tego powodu naukowcy coraz intensywniej pracują nad metodami, dzięki którym będziemy mogli przebywać na słońcu bez konsekwencji zdrowotnych. Jak do tej pory jest kilka sprawdzonych metod, które pomogą nam cieszyć się słońcem bez ryzyka, że ucierpi na tym nasze zdrowie.

Sprawdzone i nowoczesne metody ochrony przed promieniowaniem UV.

Bez słońca nie możemy żyć. Wyznacza nam ono dobowy rytm, jest doskonałym antydepresantem, a promienie słoneczne są niezbędne w tworzeniu witaminy D3. Niestety są również negatywne skutki przebywania na słońcu w postaci poparzeń skóry, szybszego starzenia się skóry, powstawania przebarwień, zmarszczek, ale są również poważniejsze konsekwencje, jak udar cieplny, czy nowotwory skóry. Właśnie z tego powodu tak ważne jest, żeby zadbać o swoje bezpieczeństwo przebywając na słońcu. Przestrzeganie podstawowych zasad z pewnością pomoże nam w ochronie przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych. Są to: unikanie ekspozycji na słońce w godzinach jego największej aktywności, noszenie przewiewnych ubrań, zakładanie nakryć głowy, używanie kremów z filtrem na nieosłoniętą skórę, wyrobienie sobie nawyku picia wody, noszenie okularów przeciwsłonecznych z filtrem UV. Obecnie najskuteczniejszą ochroną przed promieniami UV jest stosowanie specjalnych ubrań. Dowiedziono, że standardowe ubrania nie chronią w pełni przed promieniowaniem, gdyż promienie UV przedostają się na skórę, a potem w głąb penetrując tkanki. Nowoczesne rozwiązanie skupiło się na tym, żeby ubrania w pełni chroniły przed promieniowanie. Właśnie dlatego powstały ubrania UV. Dzięki gęstemu utkaniu włókien i dodatku do nich dwutlenku tytanu ubrania te odbijają promienie słoneczne. Posiadają one również nanocząsteczki, które z kolei pochłaniają promienie słoneczne. Struktura tkaniny pozwala na łatwe utrzymanie jej w czystości, a kolejne prania nie pozbawiają jej właściwości. Dzięki czemu jest skuteczna, bezpieczna i łatwa w użytkowaniu. Korzystanie z ubrań UV w znacznym stopniu ogranicza również konieczność stosowania kremów z filtrem. Jest on wtedy tylko potrzebny na nieosłonięte części ciała, a najczęściej jest to wtedy twarz. Myślę, że z czasem każde ubranie zakładane w lecie będzie posiadało powyższe właściwości. Już teraz trudno odróżnić zwykle ubrania od tych UV, a poza tym są one wygodne i modne, więc z łatwością wybierzemy coś dla siebie. Warto zainwestować w ubrania tego rodzaju, koszulki z filtrem UV, kostiumy kąpielowe, czapki, szczególnie, że naukowo dowiedziono ich skuteczność, a poza tym jest to przyszłość naszej ochrony, a ich używanie nie wiąże się zupełnie z dodatkowym wysiłkiem. Po prostu je zakładamy i już, nie musimy pamiętać o nakładaniu kolejnej warstwy co dwie godziny, jak to jest w przypadku preparatów na skórę z filtrem. Jest to bardzo nowoczesny i skuteczny sposób ochrony przed negatywnym wpływem słońca.

Podsumowanie.

Dzięki edukacji wiemy, że nadmierne przebywanie na słońcu jest niebezpieczne. Warto się zastanowić, czy nie zrezygnować z opalenizny, która jest krótkotrwała na rzecz zdrowej skóry. Dlatego potrzebujemy skutecznej ochrony. Całe szczęście mamy możliwość wyboru zarówno tradycyjnych metod, jak i tych sprawdzonych naukowo- nowoczesnych. A może warto połączyć jedne i drugie. Wszystko zależy od nas jakie wybierzemy, ale warto korzystać z tych, które są najskuteczniejsze, a wśród nich na pewno znajdą się ubrania UV.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *